• Kartaltepe Mahallesi Bahçesaray Sokak No:17 D:3 Bakırköy/İstanbul
  • İcra: 0212 660 25 28
  • Kartaltepe Mahallesi Bahçesaray Sokak No:17 D:3 Bakırköy/İstanbul
  • 0212 660 25 28

SİGORTA HUKUKU

sigorta hukuku

Sigorta Hukuku

Büromuz profesyonel, alanında uzman Sigorta Hukukçuları ve Sigorta Hukuku'nun tüm alanlarında, mal ve can sigortalarında yaşanan hukuki uyuşmazlıkların çözümünde müvekkillerinin yanındadır.

Büromuz, müvekkillerimizin mahkemelere yansıyan karmaşık sigorta uyuşmazlıklarında avukatlık hizmeti vermenin yanı sıra, hasar yönetim hizmetleri çerçevesinde sigortalıların, adli ve idari davalarının takibi, sigorta ihtilaflarının sulh veya alternatif çözüm yolları ile halline yönelik hizmetleri de vermektedir.

Sigorta Hukuku alanına giren önemli konu başlıkları şunlardır;
Trafik Sigortası (Karayolları Trafik Kanunu Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası): Maddi hasarlı ve bedeni hasarlı trafik kazalarında ortaya çıkacak ölüm ve/veya sürekli sakatlık tazminatı davaları bu poliçedeki teminatların tahsili amacıyla yürütülmektedir. Bu davalar araç hasarları ile sınırlı değildir. Araçta bulunan veya araç dışında bulunan yaya konumundaki kişilerin ölüm ve yaralanma risklerini ve buna müteakip zarlarını kapsayacak maddi ve manevi zararlarını tazmin maksadı içerir.

Kasko Sigortası: Trafikte bulunan taşıtları belirli hallerde ya da belirli hallere karşı koruyan ihtiyari sigorta teminatıdır. Çarpışma, maddi hasara sebep olacak dış etkenler, aracın yanması ve üçüncü kişiler tarafından yapılan istem dışı oluşan zararlar için sigorta şirketiyle yaşanabilecek olumsuzlukların giderilmesi için gereken hukuki yardım verilmektedir.

Ferdi Kaza Sigortası (Ferdi Kaza Koltuk Sigortası): Ölüm, yaralanma ve tedavi teminatlarını kapsayan, şehirler veya uluslararası yolculuklarda ortaya çıkabilecek kaza hallerinde araç içerisinde bulunan kişileri kapsayan sigorta poliçelerinden doğan uyuşmazlıklar çözülmektedir Konut ve İşyeri Sigortası: Yangın, su baskınları, hırsızlık gibi konut ve işyerlerinde ortaya çıkabilecek maddi hasarların tazminine yönelik riskleri kapsayan sigorta poliçesinden doğan uyuşmazlıklarda dava yoluyla çözümlenmektedir.